תנופה לתרבות ולפנאי

אחד הנושאים המשמעותיים שלקחנו לקדם ולהצמיח הוא תחום התרבות. רצינו ורציתי ישוב שוקק חיים, חי ושמח, יישוב שיש בו תרבות וקהילה, עם התרחשויות במרחבים הציבוריים, עם מקומות לבילוי, עם אירועים ועם אנרגיה.

תנופה לטבעון בראשות עידו גרינבלום

2018 - 2023
5 שנים של תנופה בתרבות והפנאי בטבעון

הובלנו התפתחות נפלאה של תחומי התרבות הקהילה והפנאי – במועצה, ברשת הקהילתית, במרכז ההנצחה, בעידוד פעילות ויוזמות תושבים, ובעיקר מתוך מדיניות שמעודדת חלומות ויוזמה.

מה עשינו על קצה המזלג?

עברנו לקיים אירועים במרכז טבעון – אנו רואים ערך גדול בקיום אירועים במרכז היישוב. לאירועים במרכז יש אימפקט אדיר – זה יוצר יישוב חי, זה מייצר תנועה ואווירה ושמח וקהילה, זה מפגיש אנשים, זה מחזק את העסקים, וזה עושה כיף במובן הטוב. 

חגגנו עצמאות במרכז טבעון- יצרנו מסורת חדשה של ימי עצמאות במרכז יישוב. חגיגה קהילתית ענקית שמושכת אליה אלפים רבים של תושבות ותושבים מכל הסביבה, חגיגה יישובית כפי שמעולם לא חגגנו!

הבאנו אמנים ענקיים ליישוב – עברי לידר, דודו טסה, אברהם טל, מרינה מקסימיליאן בלומין, רמי קליינשטיין, מופע החלונות הגבוהים, ועוד. כל אלו במחירים קהילתיים ותוך הזדמנות למשפחות שלמות להגיע ולשמוח יחד.

החזרנו את חגיגות שבוע הספר – מתוך אמירה ערכית, החזרנו את חגיגות שבוע הספר בהפקה ייחודית, ועמדנו בשורה אחת עם הערים הגדולות בארץ שמקיימות את האירוע.

קיימנו הפנינג גאווה ראשון ביישוב – כאמירה ערכית, ומתוך תפיסה שקרית טבעון היא ישוב משלב ובית לכולם.

קידמנו פתיחת מקומות בילוי הפועלים גם בליל – מתוך תפיסה שיישוב חי נותן מענה גם בלילות.

הרחבנו את אירועי הקהילה וקיימנו אירועי קהילה בכל רחבי היישוב מתוך תפיסה שתרבות היא דבר שיש להנגיש לכל השכונות ולכל האזורים ביישוב.

הרחבנו ופיתחנו את תחום הנוער – יותר אירועים, יותר קיץ וסדנאות, יותר פנאי ובילוי, יותר השקעה בפעילות לנוער ולצעירים.

יצרנו את חודש האזרח הוותיק/ה – חודש שלם של פעילויות לאזרחים/יות הוותיקים שלנו, מתוך הוקרה לחשיבותם לחיי הקריה שלנו.

החזרנו את אירועי המימונה, חיזקנו את אירועי יום האישה, חגגנו את הסהרנה – והשקענו רבות בניסיון לתת מענים קהילתיים וחגיגות קהילתיות לכולם.

תמכנו בפסטיבל שייח אברייק וביוזמות אזרחיות יפות נוספות ברחבי היישוב.

הרחבנו את התמיכה וחיזקנו את הגופים היוצרים ביישוב – הרשת הקהילתית, מרכז ההנצחה, עמותת שלהב"ת, וסייענו להם להעניק כמה שיותר שירותי פנאי, תרבות וקהילה לציבור.

יצרנו שיתופי פעולה חשובים עם גופים נוספים הפועלים במרחב והבאנו עוד פעילויות לטובת תושבי/ות היישוב – יחד עם מפעל הפיס, קק"ל, איגוד ערים לאיכות הסביבה, ועוד. עוד שיתופי פעולה = עוד פעילויות עבורכם!

תנופה לטבעון בראשות עידו גרינבלום

2024 - 2028
ממשיכים בתנופה לתרבות בטבעון!

בחמש השנים הבאות נמשיך את התנופה האדירה בחיי התרבות והפנאי ביישוב, ונוודא שטבעון הוא יישוב חי, תוסס ופועם.

נחלום וניצור הופעות ופסטיבלים נוספים ביישוב לכלל האוכלוסייה. 

נקדם את חיי הלילה ביישוב – נפעל להוספת בתי קפה ומקומות בילוי הפועלים גם בסופי השבוע וגם בלילות וניצור מנגנוני תמיכה לחיזוק חיי לילה.

עסקים ותרבות – נייצר פסטיבלים ופרוייקטים נוספים שיחזקו את העסקים השונים ויכירו לציבור את המקומות הנפלאים שיש לנו כאן ביישוב.

נקדם הופעות במקומות נוספים ביישוב.

נפעל לחזק את מוסדות התרבות ביישוב- הרשת הקהילתית, מרכז ההנצחה, עמותת שלהב"ת ומוסדות תרבות נוספים ביישוב. 

נקדם הופעות יוצרים ויוצרות מקומיים.

נבנה תכנית להעצמת תחום האמנות והיצירה ביישוב, תוך הבלטת החוזקות הטבעיות של היישוב – כמות אדירה של יוצרים ויוצרות, אמנים ואמניות.

נשתמש בחוזקות הטבעיות של היישוב ובעושר הטבעי שלו – ונקיים כמה שיותר פעילויות בשביל טבעון, בטבע המדהים העוטף את היישוב.

נפעל לגיוון התרבות בטבעון, בהתאמה לכלל התושבים והתושבות.  

Scroll to Top