תנופה לאוכלוסייה הוותיקה

קרית טבעון התברכה באוכלוסייה ותיקה חזקה ומעורבת. כ-24% מתושבי קרית טבעון הם תושבים ותיקים. זוהי  אוכלוסייה עם ידע, ניסיון, ואכפתיות עצומה לקריה בפרט ולחברה הישראלית בכלל. האוכלוסייה הוותיקה מתייחסת לשתי קבוצות גילאים עם מאפיינים וצרכים שונים לעיתים. א. פנסיונרים צעירים/הגיל השלישי – אוכלוסייה המאופיינת בזמן פנוי משמעותי יותר, צרכנית של תרבות, פעילות ולהתנדבות. פעמים רבות אלו גם גילאים בהם יש עדיין טיפול בהורים מבוגרים יותר . ב. הגיל הרביעי/זקנה – אוכלוסייה שלעיתים אנחנו נדרשים לייצר לה פתרונות ומענים יותר בהיבטי בדידות, בריאות, בהיבטים פיזיים ובתשתיות. הנגשות, סל של שירותים וכלים, סיוע וליווי של מחלקות מקצועיות ועוד.

שתי קבוצות הגילאים הללו חשובות לנו מאוד. חשוב לנו לבנות עבורם ויחד עמם סל של כלים, שירותים ופרויקטים לרווחתם, להנאתם, לטובתם ומכאן לטובת היישוב כולו.

תנופה לטבעון בראשות עידו גרינבלום

2018 - 2023
5 שנים של תנופה לאוכלוסייה הוותיקה

גייסנו תקציב לשדרוג מבנה שלהב"ת (שלא שודרג בהיקף הזה 25 שנים). שיפוץ בהיקף שלא היה כמוהו במבנה שנים רבות. אגפים חדשים, חידוש נראות, אולם תרבות מחודש, מתן מענה טוב יותר לאזרח הוותיק/ה ואמירה אידיאולוגית שהם בראש מעייננו. 

בנינו סקר אזרחים/ות ותיקים ולמדנו צרכים

פיתחנו תוכניות ייחודיות להפגת בדידות

יצרנו את חודש האזרח הוותיק המלא פעילויות

הרחבנו את המענים של המחלקה לשירותים חברתיים

בנינו תוכניות לבני משפחה מטפלים

הרחבנו את מערך החוגים והפנאי

חיזקנו את מערכי ההתנדבות המעולים שלנו

הנגשנו מקומות פיזיים 

תנופה לטבעון בראשות עידו גרינבלום

2024 - 2028
ממשיכים בתנופה לאזרחים הוותיקים בטבעון!

נרחיב ונפתח תוכניות מעולות נוספות – פנאי, תעסוקה, נגישות.

רשימת תנופה לטבעון שאני עומד בראשה חרטה על דגלה להציב את האזרחים הוותיקים בראש סדר העדיפויות. חשוב לי ולנו לחזק את האוכלוסייה הוותיקה, באמצעות השקעת משאבים ודרך עזרה הדדית והכרת תודה.

אנו רואים חשיבות גדולה בהמשך השקעת משאבים רבים למען רווחת התושבים הוותיקים, הם היסודות של הבית המשותף שלנו בקרית טבעון. 

Scroll to Top