תנופה לתשתיות

קרית טבעון היא יישוב ותיק ובהתאם גם התשתיות שביישוב. יש לא מעט אזורים ומקומות בהם נדרשת השקעה תשתיתית משמעותית ורחבה. הסביבה הפיזית של האזרח היא אחד המבחנים המשמעותיים ביותר של מועצה ובהתאם נקדיש לכך משאבי זמן, כסף ועבודה קשה.

תנופה לטבעון בראשות עידו גרינבלום

2018 - 2023
5 שנים של תנופה בתשתיות

ריבדנו רחובות ואיזורים נרחבים בישוב

2 מבנים נהרסו לאחר מאבק שנמשך שנים, ובמקום נבנו וייבנו מבנים חדשים לרווחת התושבים

הקמנו תחנות אוטובוס חדשות

בנינו תאי גינון ושתילות חדשות

שיפצנו וריבדנו מגרשי ספורט וציידנו אותם בתאורת לד ומאווררי ענק חדשים

השקענו בבניית מגרשי מיני פיץ' ברחוב האיריס ובסמטת פיש

השקענו בעשרות פרויקטי שיפוצים בגני הילדים ובתי הספר

17 הצללות נתלו במוסדות החינוך ביישוב

שדרגנו מגרשי חניה בדולב, יזרעאל ומרכז ענפים והוספנו עשרות מקומות חניה ועוד חניות נכים. 

הקמנו 15 ברזיות ייחודיות לכלבים

תנופה לטבעון בראשות עידו גרינבלום

2024 - 2028
ממשיכים למנף את התשתיות!

בניית תכנית תשתיות רב שנתית נבנה תכנית תשתיתית רב שנתית המסתכלת על היישוב עשור קדימה. תכנית היודעת לייצר סדרי עדיפויות ברורים ושקופים, ולהבהיר מהם הנושאים הדחופים ביותר לטיפול אשר מהם מתחילים, ומהם הנושאים שניתן לטפל בהם בשלבים מאוחרים יותר. אנחנו רוצים שתוכנית כזאת תבנה בשותפות עם נציגות תושבים ושכונות ,תלווה על ידי אנשי מקצוע ותאושר גם בידי מליאת המועצה, בצורה שתקנה לתוכנית תוקף ומשמעות של מסמך מחייב.

תשתיות החינוך, אגודות הנוער והספורט המתקנים הנמצאים בשימוש קהילתי עקבי הם מתקנים הזקוקים לתשומת לב מיוחדת ופרטנית ואותה נעניק להם. מתקנים בהם הילדים והמשפחות משתמשים באופן עקבי, ואשר הם הפנים של המועצה מן הבחינה הקהילתית.

משפחות צעירות וגני השעשועים כחלק מהאוריינטציה הפונה למשפחות צעירות ורוצה לחזק את התשתיות עבורן, נפעל בכדי לאפשר פעילות שוטפת במרחב הציבורי. שיפוץ ושיקום גני השעשועים והצללתם, חיזוק צירי הנגישות וההליכה עם עגלות, יצירת מרחב למשחקיית חורף פעילה, ותשומת לב ייחודית לנושא גני הילדים.

תנופה באלרואי וקריית חרושת קריית חרושת ואלרואי סובלות משילוב בין התפתחות ובנייה מואצת בהן ובסביבתן, לבין היותן שכונות ותיקות עם תשתיות מורכבות. אנחנו מתכננים לתת דגש מיוחד מבחינה תשתיתית על האזורים הללו. דגש שכולל בניית תכנית רב שנתית לשיקום נראות הרחובות, חיזוק טיילת הקישון,  פתרון בעיות ניקוז, ובעיקר תשומת לב על מנת לחזק ולשדרג.

תנופה בשכונת צל אורנים – המשך הקמה ופיתוח השכונה; נחנוך את בית ספר 'צל אורנים', נחנוך את אולם הספורט וחדרי החוגים ונפעיל בהם פעילות לרווחת השכונה. נקים מרכז מסחרי שייתן מענה לצרכים המסחריים של השכונה והאזור. נחנוך עגלת קפה חדשה במרחב הפארק, נקים גינת כלבים חדשה ויפה.

שדרוג פינות המחזור פינות המחזור חשובות גם אידיאולוגית וגם פרקטית. יחד עם זאת, יש אתגר מורכב להחזיק את פינות המחזור מתפקדות ופעילות מחד, ונקיות ומסודרות מאידך. ערכנו מחקר השוואתי עם רשויות נוספות ועם מומחים לתחום המחזור הרשתות, ובתהליך ארוך שנים נדע לחזק את הנראות הפיזית של מרכזי המחזור, לשפר את מערכי פינוי המחזור ולייצר שביעות רצון יישובית סביב נושא פינות המחזור כולו.

אכיפה יישובית יישובים חזקים הם יישובים היודעים לאכוף בנושאים מסוימים בצורה אקטיבית ופעילה. בטבעון יש להגביר את האכיפה:

  1. בנושא הכלבים המשוטטים וצואת הכלבים.
  2. בנושא החניה על המדרכות במהלך היום, הגורמת לאזרחים ותיקים לרדת לכביש.
  3. ביצירת סדר בנושא הגזם, ויצירת מוקד לפינוי ריהוט ופסולת כבדה שאיננו המדרכה.
Scroll to Top